Gonzo’s Quest

Star Star Star Star Star

Gonzo’s Quest – szczegółowa opinia o grze

Gonzo’s Quest automat to jedna z najważniejszych gier ostatnich lat. To produkcja, która pokazała wszystkim producentom, że da się tworzyć proste, ale innowacyjne maszyny, które mogą cieszyć się ogromną popularnością przez lata. Pomimo tego, że od premiery gry Gonzo’s Quest minęło już całkiem sporo lat (2013 rok), to uruchamiając ją dzisiaj, wcale tego nie widać. Gdyby powiedzieć komuś, że bawi się na maszynie z tego roku, to najprawdopodobniej uwierzyłby bez chwili zawahania. Gra pochodzi ze stajni NetEnt, czyli jednego z najwybitniejszych twórców dla sektora gier losowych w historii. Firma zdążyła już przyzwyczaić swoich odbiorców, że każda ich maszyna dostarcza czegoś innowacyjnego i to właśnie Gonzo’s Quest jest jedną z pierwszych produkcji, dzięki którym twórcy cieszą się tak pozytywną opinią w branży. Slot zabiera graczy do dżungli Ameryki Południowej, gdzie pomagają swojemu sympatycznemu protagoniście w odnalezieniu mitycznego miasta Eldorado.

Maszyna ma pięć bębnów z trzema rzędami symboli, czyli standardowy format jak na czasy, z których pochodzi. Dodatkowo zastosowano 20 linii wypłacających. Zmienność wyników stoi tutaj na średnio-wysokim poziomie. W ten sposób zachowano dynamikę rozgrywki, z której tak dobrze znane są maszyny od NetEnt. Wisienką na torcie jest RTP, który ma aż 95,97%, czyli wartość, która imponuje nawet dziś. Zakład ustawia się na dwa sposoby – jako jego poziom oraz wartość monety. W ten sposób wartość może osiągnąć od 0,2 do 50 za jeden spin.

Każdy zainteresowany zabawą w tej grze może spróbować jej w wersji demonstracyjnej. Gonzo’s Quest demo jest dostępny na naszej stronie internetowej, jak i mnóstwo innych maszyn owocowych za darmo. Niniejsza wersja gry nie umożliwia wygrywania prawdziwych pieniędzy, ale przyznaje pokaźną pulę fikcyjnych środków, dzięki czemu użytkownik może dogłębnie sprawdzić wszystkie możliwości gry i przygotować się do rozgrywki na poważnie w naszym kasynie online.

Przedstawienie rozgrywki w Gonzo’s Quest

Tym, czym Gonzo’s Quest gra maszyna za darmo wzbudziła największe zachwyty w czasie premiery, z pewnością była oprawa audiowizualna. Maszyna nawet dzisiaj wygląda przepięknie. Świat jest kolorowy, a animacje elementów tła sprawiają, że wszystko wydaje się, jakby żywe. Na szczególne wyróżnienie zasługuje sposób zaprezentowania głównej postaci. Trójwymiarowa postać Gonzo stoi z lewej strony ekranu i jest doskonale animowana – cały czas się porusza i widać nawet jak oddycha, co robi wrażenie nawet w dzisiejszych czasach. Ekran główny to ściana z kamiennymi tablicami przedstawiającymi maski. Każdy symbol został wymyślony od nowa i prezentuje bardzo dobrą jakość wykonania. Szczegółowość wykonania aż razi w oczy, co kolejny raz dowodzi, że NetEnt to absolutna czołówka, jeśli chodzi o tworzenie pięknych gier.

Rozgrywką steruje się, korzystając z prostego paska interfejsu w dolnej części ekranu. Tutaj jedynie można zauważyć, że gra ma już swoje lata, bo twórcy od tego czasu zastosowali w swoim interfejsie kilka zmian, ułatwiających czytelność rozgrywki. Mimo wszystko raczej nikt nie powinien mieć problemu ze zrozumieniem, co i gdzie robić. Można na nim odczytać wartość zakładu oraz saldo konta. Przyciski, z których można korzystać, dają następujące możliwości:

  • „i” – tabela wypłat,
  • Poziom zakładu (od 1 do 5),
  • Autoplay – automatyczna gra,
  • Losowanie symboli,
  • Max Bet – przejście jednym kliknięciem do maksymalnego zakładu,
  • Wartość monety.

Szczególnie istotne w przypadku Gonzo’s Quest online będzie zajrzenie w sekcję „i”. To tabela wypłat, gdzie twórcy na czterech kolejnych kartach wyjaśniają: jak działają mnożniki funkcji Avalanche, symbole specjalne, jakie są potencjalne wygrane za symbole i wyjaśniają przebieg linii wypłacających.

Potencjalne wygrane oraz funkcje bonusowe Gonzo’s Quest

Jeśli ktoś uruchamia grę Gonzo’s Quest automat do gry i wie, czego może się spodziewać po maszynach od NetEnt, pierwsze, co powinien zrobić, to zapoznać się z funkcjami bonusowymi, bo często to one odgrywają kluczowe role. Nie inaczej jest w tym przypadku. Twórcy zastosowali kilka interesujących rozwiązań, dzięki którym rozgrywka jest niesamowicie dynamiczna i daje naprawdę duży potencjał do wygrywania wysokich wygranych.

  • Avalanche Multipliers – główna funkcja bonusowa, która sprawia, że za każdym razem, kiedy uda się trafić wygraną, symbole znikają, a na ich miejsce opadają nowe. Za każdym kolejnym razem, kiedy uda się w ten sposób trafić następujące po sobie trafienia (bez kolejnego zakręcenia bębnem), to uruchamia się kolejny mnożnik: X1, X2, X3, X5. W przypadku bonusu free spinów wartości te wynoszą: X3, X6, X9, X15.
  • Free Fall (złota maska) – symbol bonusowy. Trafienie trzech masek aktywuje 10 darmowych spinów.
  • Wild (znak zapytania) – uniwersalny symbol, który może przyjmować wartość każdego innego obrazka i tworzyć z nim kombinacje wygrywające.

Na ekranie pojawia się 7 standardowych ikon, które wypłacają nagrody za 3, 4 i 5 ikon na wskazanych przez twórców liniach wygrywających, licząc od lewej do prawej. Potencjalne wygrane przy zakładzie wynoszącym 1, prezentują się następująco.

Symbol X3 X4 X5
Niebieska maska 3 10 50
Czerwona maska 4 15 75
Żółta maska 5 20 100
Fioletowa maska 10 25 200
Złota maska 15 50 500
Zielona maska 20 100 1000
Niebiesko-złota maska 50 250 2500

Gonzo’s Quest automat – ogólna opinia o grze

Uruchamiając grę Gonzo’s Quest w dzisiejszych czasach na stronie hazardowej kasyna, gdzie również jest możliwość otrzymania bonusu w postaci darmowa kasa za rejestrację, niemal dekadę po premierze, można odnieść wrażenie zabawy przy slocie, który równie dobrze mógł mieć premierę w tym roku. Dzisiaj już nikogo to nie powinno dziwić, bo z czasem ta gra zasłużenie stała się twarzą NetEnt, a wizerunek głównego bohatera był zapożyczany do wielu kasyn internetowych legalnych w Polsce. Dlatego, jeśli ktoś nie grał jeszcze w tę grę, a odniósł wrażenie, że skądś kojarzy jej głównego bohatera, to wcale mu się tak nie wydaje, bo tak było w rzeczywistości.

To wszystko nie stało się bez powodu. Gonzo’s Quest to po prostu jedna z najważniejszych gier iGamingu i jeśli ktoś nie miał przyjemności przekonać się o jej wartości, to powinien czym prędzej nadrobić zaległości. Twórcy kolejny raz udowadniają, że są prawdziwymi mistrzami innowacji i zawsze są w stanie zaprezentować jakieś rozwiązania, które zaskakują odbiorcę – nawet dekadę po premierze! Dlatego gorąco zachęcamy do wypróbowania Gonzo’s Quest bez rejestracji, żeby poznać wszystkie możliwości automatu i przygotować się do zabawy na poważnie. Zdecydowanie warto – zwłaszcza jeśli mowa o tej produkcji. Przed rozpoczęciem rozgrywki gracz powinien obowiązkowo zapoznać się z funkcją Freefall i zrozumieć jej działanie. To nic nie kosztuje – wystarczy kilka kliknięć i można się bawić bez żadnych ograniczeń. Życzymy powodzenia i szczęścia w tworzeniu kolejnych kombinacji Freefall!