Just Jewels

Star Star Star Star Star

Recenzja automatu Just Jewels

Dziś przychodzimy do Was z recenzją kolejnego ciekawego automatu od producenta Novomatic, który przypadnie do gustu zarówno zaawansowanym, jaki początkującym graczom. Novomatic niejednokrotnie już udowodnił nam, że wie, co w trawie piszczy, jeśli chodzi o rynek slotów i nie inaczej było tym razem. Just Jewels automat to kolejna świetnie opracowana gra, która łączy w sobie klasyczne i niestandardowe elementy.

Na pierwszy rzut oka slot wydaje się być dość typowy: 5 bębnów z różnymi klejnotami i dość prosta grafika, to coś, co widzieliśmy już wiele razy. Nie dajcie się jednak zmylić. Automat oferuje nowoczesne funkcje, takie jak możliwość regulowania liczby linii płatniczych oraz rundę “Gamble or Take”. Dodajmy do tego niesztampowy sposób obliczania wygranych oraz wysoko płatny symbol Scatter i mamy świetnie zbalansowaną, emocjonującą grę.

Zdajemy sobie sprawę, że zainwestowanie pieniędzy w nieznaną automat hazardową jest dość ryzykowne, dlatego na naszej stronie udostępniamy wersję Just Jewels demo, tak aby każdy mógł na spokojnie przetestować automat i zapoznać się z jego zasadami oraz zdecydować, czy ma ochotę zagrać na prawdziwe pieniądze.

Aby zagrać w wersję demo nie trzeba się rejestrować, wystarczy włączyć stronę, aby móc zacząć grać. W naszej recenzji przyjrzymy się poszczególnym elementom gry Just Jewels, przedstawimy dostępne bonusy oraz podzielimy się z Wami naszą szczerą opinią!

Zasady gry w Just Jewels

Jak już wspomnieliśmy, automat ma dość klasyczny wygląd. Symbolami są różnego rodzaju klejnoty, sztabki złota, pliki banknotów, symbol euro oraz korona. Zarówno symbole, jak i interfejs automatu mają ładny, przejrzysty wygląd w intensywnych kolorach. Po bokach ekranu znajdują się numerki, które informują nas o liczbie linii płatniczych oraz stawce zakładu na każdej linii.

Tak jak w przypadku każdej innej gry, aby zacząć grać, najpierw ustalamy wysokość stawki zakładu. W przypadku Just Jewels online robimy to za pomocą czerwonego przycisku Bet One. Oprócz tego mamy możliwość zdecydowania, na ilu liniach płatniczych chcemy grać (przyciski z numerami).

W okienku Bet/Line i Lines Bet możemy zobaczyć wybraną przez nas stawkę zakładu na linię oraz liczbę linii. Całkowita wartość naszego zakładu wyświetli się zaś w okienku pod nazwą Total Bet. Następnie tradycyjnie kręcimy bębnami. Do tego celu służy nam przycisk Start. Możemy również wybrać tryb automatycznej gry (Automatic Start).

Wygrana następuje, kiedy na co najmniej trzech sąsiednich bębnach na linii płatniczej pojawi się ten sam symbol. Jest to dość hojny sposób liczenia, zwykle mamy do czynienia z liczeniem od prawej do lewej, ewentualnie w obie strony. Wszystkie potrzebne informacje o zasadach gry możemy zawsze znaleźć po kliknięciu na przycisk Paytable. Podobnie jak wielu jednorękich bandytów, w tym słowie są kombinacje, które dadzą dużą wygraną.

Oferta bonusowa w Just Jewels

Jakich bonusów możemy się spodziewać? Just Jewels gra szykuje dla nas dwie niespodzianki. Pierwszą z nich jest tak zwany Scatter, w tym przypadku jest nim symbol euro. Symbol ten nie musi znajdować się na linii płatniczej, aby wypłacać. Wystarczy, że wylosujemy co najmniej trzy Scattery w dowolnym miejscu na ekranie gry i otrzymamy naszą wygraną.

Oprócz tego, po każdej wygranej mamy możliwość zagrania w dodatkową rundę gamble or take, aby podbić zdobytą przez nas nagrodę. W tej rundzie zgadujemy kolor zakrytej karty. Jeśli zgadniemy prawidłowo, nasze środki się podwajają, jeśli nie – tracimy wszystko. Zgadywać możemy aż 5 razy, czyli, jak łatwo policzyć, nasza wygrana może zostać pomnożona aż 32 razy! W poniższej tabeli zebraliśmy dla Was informacje o wartościach poszczególnych symboli:

Symbol x3 x4 x5
Korona 100 1,000 10,000
Pliki banknotów,

Sztabki złota

60 300 1,000
Euro (Scatter) 28 140 700
Klejnot czerwony,

Klejnot niebieski

30 100 400
Klejnot zielony,

Klejnot fioletowy

20 50 300

Jak łatwo zauważyć, najwyżej płatnym symbolem jest korona, która gwarantuje wygraną aż do 10 000 – krotności stawki zakładu na linię. Tak wysoka nagroda to rzadko spotykany ewenement. Warto dodać, że w wersji Just Jewels bez rejestracji naszą walutą są wirtualne żetony, które nigdy się nie wyczerpują, a zatem możemy grać bez końca.

Just Jewels – podsumowanie

Just Jewels automat do gry to ciekawa propozycja od producenta Novomatic. Mimo niepozornego wyglądu, gra należy do jednej z najhojniejszych, w jakie do tej pory graliśmy i zaskakuje ciekawymi bonusami. Najwyżej płatny symbol może nam dać aż dziesięciotysięczną wielokrotność stawki zakładu, co z pewnością będzie łakomym kąskiem dla każdego gracza. Oprócz tego pojawia się całkiem niezły Scatter oraz runda gamble or take, która pozwala na dodatkowe pomnożenie naszej wygranej. Automat jest zaprojektowany w sposób przejrzysty i łatwy w nawigacji.

Zabrakło nam tylko trochę możliwości włączenia trybu szybkiej gry. Lekkiego dopracowania wymaga też naszym zdaniem ścieżka dźwiękowa, która należy do najsłabszych punktów slotu. Te drobne niedociągnięcia nie wpłynęły jednak negatywnie na nasze doświadczenia z rozgrywki – gra okazała się być ciekawa i emocjonująca oraz sprawiła, że wzbogaciliśmy się o całkiem niezłą sumkę. Tych, którzy również chcieliby przeżyć pełen emocji wieczór, zachęcamy do zagrania w Just Jewels naszej stronie. Życzymy powodzenia i wielkich wygranych!