Lucky Queen

Star Star Star Star Star

Lucky Queen automat do gier – recenzja

Studio Wazdan słynie przede wszystkim z tego, że produkuje wysokiej jakości klasyczne automaty do gier. Od czasu do czasu jednak zbacza z tego kierunku i wydaje coś innego – grę tematyczną, która łączy wszystkie najistotniejsze atuty rozgrywki na klasykach i wprowadza coś innowacyjnego. Jedną z takich gier jest właśnie Lucky Queen online z 2015 roku. Czy twórcy przewidzieli dla tej produkcji coś nadzwyczajnego? Znając zachowawcze tworzenie gier, jakie stosuje firma Wazdan, to zapewne nie. Jednak jeśli weźmie się pod uwagę właśnie ten pragmatyzm, można mieć pewność, że otrzymało się produkcję, która stoi przynajmniej na tym samym, wysokim poziomie, co inne gry automaty hazardowe w dorobku tego producenta.

Gra przenosi użytkownika do dżungli, gdzie mieszka tytułowa królowa. Wszędzie można podziwiać piękne naturalne widoki, a towarzyszące im zwierzęta i wszechogarniająca zieleń dżungli, sprawiają, że można się odprężyć i cieszyć rozgrywką. Jeśli chodzi o kwestie mechaniczne, to tutaj raczej nikt nie zostanie zaskoczony. Format gry to 5×3 z 20 zawsze aktywnymi liniami wypłacającymi. Zwrot pieniędzy do gracza został ustanowiony na wysokim poziomie 96,17%. Gra ma średnią zmienność wyników, co powinno zadowolić każdy typ fana gier losowych. Mniejsze, ale częste trafienia od czasu do czasu przeplatane są tymi większymi.

Jeśli ktoś chce przetestować ten automat do gier lub inne sloty owocowe czy gry z siódemkami, to może to zrobić już na naszej stronie internetowej. Udostępniliśmy go w wersji Lucky Queen demo, co pozwoli na wygodne sprawdzenie wszystkich kwestii związanych z rozgrywką. Gra jest identyczna w porównaniu z tym, co otrzyma się w kasynie na prawdziwe pieniądze. Jedyną różnicą są: fikcyjne saldo oraz fikcyjne wygrane. Zapoznanie się z grą w ten sposób jest wręcz obowiązkowe przed przejściem do gry na poważnie. W ten sposób można skutecznie wystrzeć się wszelkich błędów własnych, które mogą wyniknąć z nieznajomości gry.

Grafika, interfejs i przebieg rozgrywki w Lucky Queen

Gry tego producenta nigdy nie słynęły z wyjątkowej atrakcyjności wizualnej. Zamiast tego zawsze zapewniały bardzo przyjemną i satysfakcjonująca rozgrywkę. Dlatego po Lucky Queen – grze, która ma na swoim koncie już dobre kilka lat, nie należy spodziewać się niczego nadzwyczajnego. Owszem, twórcy zastosowali kilka przyjemnych animowanych efektów, a tematyka produkcji jest przyjemna w odbiorze, ale jeśli chodzi o ogólną jakość, to wyraźnie odstaje od konkurencji. Obrazkom składającym się na tło wyraźnie brakuje wyższej rozdzielczości. Z kolei symbole wyświetlane na ekranie to co innego. Co prawda na dziesięć ikon, sześć to proste symbole z kart do gier, ale nawet one wyglądają przyzwoicie.

Jeśli ktoś już kiedykolwiek bawił się przy innych produkcjach Wazdan, to z pewnością już od pierwszych chwil będzie wiedział, co robić w Lucky Queen automat. Zastosowano ten sam interfejs, co przy wszystkich innych dostępnych w legalnych kasynach grach Wazdan. Użytkownik może odczytać z niego saldo konta, wartość zakładu i otrzymuje całkiem spore możliwości do obsługi programu oraz rozgrywki. Przyciski od lewej do prawej umożliwiają:

  • „i” – zajrzenie w tabelę wypłat.
  • Trzy poziome linie – ustawienia automatu.
  • Dźwięk – włączenie/wyłączenie dźwięku w grze.
  • „?” – zasady gry.
  • Strzałki w kole – losowanie symboli na ekranie.
  • Żółw/królik/gepard – prędkość losowania symboli na ekranie.
  • Automatyczna gra – możliwość ustawienia samoczynnego losowania wyników na bębnach, z dostosowaniem kilku kryteriów, kiedy funkcja ma się zatrzymać.

Najważniejsze dla nowego gracza będą ikony „i” oraz „?”. Mogą one dostarczyć wszystkich informacji o rozgrywce, opisanych przez samych twórców. Jeśli jakiś element rozgrywki może wydawać się niejasny, to korzystając z tych kart, z można się wszystkiego upewnić. Twórcy dokładnie opisują tam potencjalne wygrane, bonusy oraz działanie poszczególnych elementów zabawy dla Lucky Queen gra.

Premie oraz tabela wypłat w Lucky Queen

Na ekranie automatu może pojawiać się do dziesięciu różnych ikon, z których każda ma określone wygrane za konkretne kombinacje i skalują się one proporcjonalnie do wartości zakładu. Dlatego warto regularnie zaglądać w tę kartę, żeby poznać potencjał konkretnych obrazków. Wygrane w Lucky Queen automat do gry formują się w standardowy sposób (od lewej do prawej) i wypłacają nagrody za trafienie od 2 (w przypadku wybranych symboli) do 5 ikon na jednej linii. Ich wartości przy zakładzie wynoszącym 1, prezentują się następująco.

Symbol X2 X3 X4 X5
9, 10, J 0,25 1 5
Q, K 0,5 2 10
A 0,25 0,75 3,25 12,5
Kukurydza 0,25 1,25 5 25
Jaguar 0,25 1,5 10 50
Piramida 2 25 200
Królowa 0,5 4 50 250

W grze pojawia się jedna funkcja bonusowa, ale trzeba przyznać, że jest prawdziwie spektakularna. Symbolem bonusowym jest piramida. Przyjmuje ona funkcję Scatter, czyli wypłaca wygrane oraz uruchamia bonus bez względu na linie wypłacające. Wystarczy, że w dowolnych miejscach ekranu pojawi się od 3 do 5 piramid i można liczyć na odpowiednią wygraną. Jest na co czekać, bo oprócz wyżej opisanych nagród pieniężnych, gra przyznaje bonus darmowych spinów. Za 3, 4 lub 5 symboli na ekranie można odebrać 15, 30 i 90 darmowych spinów.

Po trafieniu dowolnej wygranej odblokowuje się opcja Gamble. Gracz może podjąć zakład poboczny o te pieniądze. Zasady są proste – poprawnie wytypuje kolor (czerwony, czarny) karty, to wygrywa podwojenie nagrody. Z kolei, jeśli przegra, to pieniądze zostają anulowane.

Lucky Queen – podsumowanie informacji o grze

Automat do gier Lucky Queen to standardowa produkcja, która z pewnością wywoła u odbiorcy mieszane uczucia. Warto jednak zaznaczyć, że Wazdan jest specyficzną firmą, która tworzy automaty zgodnie ze swoimi zasadami. Dlatego ich produkcje początkowo nie wzbudzają zachwytów, ale zyskują, jeśli ktoś zdecyduje się je przetestować. Maszyna jest prosta i schematyczna, ale niesamowicie satysfakcjonująca. Wysoki wskaźnik RTP zapewnia, że wygrane pojawiają się często i zawsze można liczyć na cos ponadprzeciętnego – w końcu nie często spotyka się bonus z 50 darmowymi free spinami.

W przypadku tej produkcji szczególnie zachęcamy do zapoznania się z wersją Lucky Queen bez rejestracji. Gracz może upewnić się, że pod powierzchnią potencjalnie standardowej i nieciekawej produkcji kryje się coś więcej, coś co uwydatnia się dopiero po rozegraniu kilku partii, a jak wiadomo, do tego najlepszym sposobem jest uruchomienie wersji demonstracyjnej. Życzymy powodzenia i zapewniamy, że każda ikona piramidy na ekranie to gwarantowane przyspieszone bicie serca!