Mystery Jack

Star Star Star Star Star

Recenzja gry Mystery Jack

Mystery Jack automat do gry to klasyk wykonany w starym stylu. Gra pojawiła się na rynku w 2013 roku i pomimo wielu uproszczeń zastosowanych przez twórców, znalazła duże grono odbiorców. Wazdan po raz kolejny wydało bardzo łatwą grę, w której zastosowano liczne znane i lubiane rozwiązania. Nie siląc się na żadne nowości, udowodniono, że twórcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, czego rzeczywiście oczekują gracze. Gra przenosi użytkownika na Dziki Zachód, co można stwierdzić wyłącznie po tle, które przedstawia typowy krajobraz zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

Maszyna pod względem mechaniki nie wyróżnia się niczym szczególnym. Mystery Jack online to typowy klasyczny slot w wykonaniu Wazdan. Dlatego, jeśli ktoś wcześniej miał styczność z produkcją tego typu od tej firmy, to nie będzie musiał się niczego uczyć i od razu przejdzie do zabawy. Automat ma 3 bębny, na których losuje się po 3 symbole. Warto zwrócić uwagę, że zastosowano tutaj oryginalny model tworzenia się kombinacji. Linii wygrywających jest tutaj 27, co znaczy, że nagrodę zdobywa się  za trafienie symboli leżących w dowolnych miejscach na wszystkich 3 bębnach. W rzeczywistości nie trzeba przejmować się przebiegiem linii. Wystarczy obserwować, czy każdy bęben ma wybrany obrazek. Grę udało się bardzo dobrze zoptymalizować i RTP osiągnęło wysoki pułap 96,79%, co nawet dzisiaj powinno robić wrażenie na większości graczy.

Na naszej stronie internetowej można wypróbować grę i przekonać się o jej mocniejszych i słabszych stronach. Rozgrywka w Mystery Jack bez rejestracji jest darmowa i nie wymaga od graczy niczego szczególnego. Po prostu uruchamia się grę i bawi  w identyczny sposób jak na prawdziwe pieniądze. Jedyną różnicą są fikcyjne pieniądze i wygrane, które anulują się za każdym razem, kiedy wyłączy się aplikację. Jeśli ktoś jest już pewien swoich możliwości z tym automatem, może przejść do gry na prawdziwe pieniądze w naszym kasynie.

Przewodnik po grze Mystery Jack – podstawowe informacje

Firma Wazdan już dawno temu udowodniła, że jeśli chodzi o sloty, to oprawa graficzna odgrywa drugie skrzypce. Dlatego, jeśli ktoś po Mystery Jack automat oczekuje czegoś nadzwyczajnego, to może się trochę zawieźć. Tło jest bardzo proste i minimalistyczne. Zajmuje niewielką część ekranu i ukazuje wyschnięte, smagane wiatrem i spalone słońcem tereny Dzikiego Zachodu. Symbole przedstawiają głównie owoce i popularne ikony z przedmiotami symbolizującymi szczęście.

Obrazki zostały przeniesione z innych produkcji Wazdan. Tylko kilka kluczowych symboli prezentuje grafiki nawiązujące do tematyki gry, ale i tak nie przedstawiają niczego spektakularnego. To tak, jakby twórcy chcieli przekazać, że w przypadku tej gry, grafika nie była dla nich ważna. Na dole ekranu znajduje się, znany fanom Wazdan, interfejs użytkownika. Można się na nim:

  • dowiedzieć, jakie jest aktualne saldo konta,
  • ustawić zakład,
  • włączyć automatyczną rozgrywkę,
  • kręcić bębnami po jednym spinie.

Warto zwrócić uwagę na niewielką ikonę z prawej strony, która odpowiada za przyśpieszenie rozgrywki. Jeśli ktoś ma niewiele czasu na zabawę, może przełączyć maszynę na tryb ultra szybki i w kilka minut wykręcić nawet 100 obrotów automatu. Po lewej stronie umieszczono ikony odpowiadające za ustawienia i informacje o rozgrywce. Można tam dostosować rozgrywkę, włączyć i wyłączyć dźwięk, a także przejrzeć tabelę wypłat i kartę informacyjną o grze.

Zanim uruchomi się Mystery Jack gra, zawsze warto dowiedzieć się o niej wszystkiego i sprawdzić, czym może zaskoczyć. W tym przypadku zastosowano dwie osobne ikony. Po kliknięciu „i” włącza się klasyczna tabela wypłat, zawierająca wszystkie informacje o symbolach i wygranych z nimi związanymi. Jeśli natomiast kliknie się ikonę „?” włączy się osobna karta, w której opisano całą mechanikę automatu i działanie wszystkich funkcji bonusowych oraz interfejsu. Wiedza zawarta w tych dwóch kartach z pewnością ułatwi zabawę i zminimalizuje ryzyko utraty pieniędzy ze względu na zaskoczenie czymś.

Opis symboli i funkcji bonusowych w Mystery Jack

Na ekranie gry może pojawić się nawet 16 różnych symboli. Biorąc pod uwagę format gry i maksymalną liczbę 9 jednocześnie wyświetlanych ikon, ta liczba jest wręcz ogromna. Wszystkie wygrane otrzymuje się wyłącznie za utworzenie kombinacji z 3 symbolami na każdym z bębnów. Warto zaznaczyć, że w tabeli wypłat pokazane zostały wygrane dostosowane do aktualnie wybranego zakładu. Jeśli postawi się 1 kredyt, wygrane za poszczególne symbole przedstawiają się następująco.

Symbol x3
wiśnie, cytryna, pomarańcze 1
śliwka, truskawka, malina 2
winogrono, arbuz, dzwonek 4
siódemka, gwiazda szeryfa 8
BAR 40
byk 80
kowboj 160
wagon Mystery 1-500

Bonusy

W grze zastosowano 3 proste rozwiązania bonusowe, które umożliwiają zdobycie znacznie wyższych wygranych.

Wild Kowboj oprócz tego, że wypłaca jedną z najwyższych wygranych w grze, zamienia się ze wszystkimi innymi standardowymi obrazkami. Dzięki temu utworzenie wygranej, kiedy na jednym z bębnów pojawia się Wild, jest o wiele łatwiejsze.
Mystery Tajemniczy wagon z napisem Mystery odpowiada za uruchomienie losowania wygranej. Wystarczy, że na dowolnych miejscach na ekranie pojawią się trzy takie wagony i gra włącza losowanie wygranej. Podczas tego wydarzenia można zdobyć największą możliwą wygraną na automacie, która może wynieść od 1 do 500 razy stawka zakładu.
Darmowe spiny Trafienie 3 symboli z wagonem Free Games uruchamia rundę bonusową z 9 darmowymi spinami. Podczas jej trwania rozgrywka wygląda identycznie jak w standardowej formie.

Za każdym razem, kiedy uda się trafić wygraną, przy pasku, gdzie wyświetla się uzyskana kwota, pojawiają się dwie czerwone ikony. Jedna z nich odpowiada za dodatkowy zakład znany jako „Gamble”, a druga zabiera wygraną i przechodzi do dalszego losowania. Jeśli ktoś kliknie „x2”, uruchomi się prosta mini gra w zgadywanie koloru wylosowanej karty. Można określić, czy będzie czerwona, czy czarna. Po trafieniu wygrana zostaje podwojona, a w przypadku złego typu – pieniądze przepadają.

Podsumowanie recenzji Mystery Jack

Mystery Jack to kolejna interesująca klasyczna pozycja od Wazdan. Twórcom udało się udowodnić, że da się jeszcze tworzyć oryginalne produkcje, które czerpią garściami z rozgrywki na typowych owocówkach. Jeśli ktoś jest fanem gier klasycznych i lubi nowoczesne rozwiązania bonusowe, to ta maszyna została stworzona właśnie dla niego. Po przymknięciu oka na prostą oprawę wizualną otrzymuje się wysokiej klasy automat do gier z wysokim współczynnikiem RTP (96,79%).

Na naszej stronie internetowej można zagrać w Mystery Jack demo i skorzystać z licznych, interesujących opcji. Z takim zapleczem bardzo szybko można przejść do rozrywki na prawdziwe pieniądze. Życzymy powodzenia podczas przemierzania Dzikiego Zachodu z automatem Wazdan!